TEKİRDAĞ İÇİN ACELE KAMULAŞTIRMA KARARI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü TEDAŞ tarafından alınan yeni acele kamulaştırma kararları 21 Ağustos 2020 tarihli Resmi Gazete ile yayımlandı. Yayımlanan kararlar kapsamında İstanbul, Tekirdağ, Bilecek, Afyon ve Uşak illerinde yer alan bazı taşınmazların kamu yararı nedeni ile acele kamulaştırılmasına karar verildi.

TEDAŞ Tekirdağ’da Karatepe Rüzgar Santrali ile Malkara Trafo Merkezi arasına ENH için kamulaştırma yapacak.

Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ (TEDAŞ), 17.785,05m uzunluğundaki Karatepe RES TM-Malkara TM Arası Enerji Nakil Hattı (ENH) için Tekirdağ ilinin Malkara ilçesine bağlı Camiatik, Çavuşköy, Karacahalil ve Balabancık mahallelerinden geçerek Çimendere Mahallesi’nde sona eren hat üzerindeki bazı taşınmazları, pilon yerlerini mülkiyet şeklinde; hat emniyet sahalarını ise irtifak hakkı kurmak suretiyle acele olarak kamulaştıracak.

Kamulaştırma işlemi sırasında toplam 2.570m2 alan istimlak edilecek; toplam 257.548,47m2 alan üzerinde ise irtifak hakkı tesis edilecek.

KARAR ŞU ŞEKİLDE YAYIMLANDI

“Tekirdağ İli Sınırları İçerisinde Tesis Edilecek Olan Kamulaştırma Bilgileri ve Güzergâhı Gösterilen Karatepe RES DM-Malkara TM Arası Enerji Nakil Hattının Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2852)”

Diğer illerde de çeşitli kamu yararına olacak şekilde çeşitli kamulaştırma kararları alındı.